آبنما فیبر نوری چیست ؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 18 ارديبهشت 1396 در ساعت 15 : 4 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

آبنما فیبر نوری چیست؟ امروزه از فیبر نوری علاوه بر استفاده های مخابراتی و ارتباطی در زمینه زیبا سازی محیط و نور پردازی در مکانها و لوازم مختلفی همچون استخر ها و آبنما –لوستر ها و میادین شهر و نمای ساختمانها و ادارات و... نیز استفاده میشود.یکی از مهمترین مزایای استفاده از فیبر نوری در ساخت آبنما  مصرف پایین و بازدهی بالای آن میباشد.و نسبت به لامپ ها و سایر چراغ ها از عمق نوری بالاتری برخوردار میباشد.امروزه با گسترش تکنولوژی در آبنما نیز چنین تکنولوژی استفاده میشود که با توجه به عمر بسیار بالای آن حدود پنجاه هزار ساعت میباشد.و علاوه بر مصرف پایین آن با توجه به برنامه ریزی هایی که از قبل برای آن انجام میدهند قابلیت تغییر رنگ را نیز داراست.با توجه به اینکه آبنما همیشه با آب و رطوبت در ارتباط است فیبر نوری موجود در آن کاملا ضد زنگ و در برابر برق گرفتگی و... نیز بسیار ایمن میباشد.با استفاده از تکنولوژی فیبر نوری در انواع آبنما دیگر نیاز به کاسه های لامپ و تعویض زود به زود لامپ ها نیست.از فیبر نوری در زیبا سازی استخر ها ومراکز اداری و نمای ساختمانها و.. نیز استفاده میشود.یکی از موارد مورد استفاده مد نظرما آبنما فیبر نوری میباشد.این نوع آبنما اصولا در نماهای داخلی ساختمانها و لابی هتل ها و مراکز اداری و تجاری و... مورد استفاده قرار میگیرد.

از مزایای این نوع آبنما زیبایی چشم نواز قابلیت تغییر در رنگ ها و عمق رنگ -  قابلیت انعطاف – ضد زنگ و ضد آب و در برابر برق گرفتگی بسیار ایمن میباشد.یکی از مهمترین مزایای استفاده از  فیبر نوری در آبنما عمر بسیار طولانی آن میباشد که با توجه به لامپ های قدیمی مورد استفاده بسیار کار آمد و بهینه تر میباشد.آبنما انواع مختلفی دارد از جمله : آبنما سنگی – آبنما صخره ای - آبنما تصویری - آبنما حبابی - آبنما متنی -  آبنما دیواری – آبنما شیشه ای – آبنما پرده ای – آبنما موزیکال و...که ممکن است با توجه به تکنولوژی امروزه در تمامی آنها برای نور پردازی و زیباسازی بیشتر از فیبر نوری استفاده شود.

 

آبنما ـــ آب نما ـــ آبنما فیبر نوری ـــ آبنما فیبر نوری چیست؟ ـــ آبنما کم مصرف ـــ آبنما پر بازده ـــ روش کار آبنما فیبر نوری ـــ انواع آبنما ـــ آبنما کم مصرف 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :