روش ساخت آبنما خانگی

4 / 10
از 4 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 12 تير 1395 در ساعت 11 : 46 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

روش ساخت آبنما خانگیبا توجه به اینکه آبنما طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کرده و هر کسی دوست دارد در محیط زندگی خود صدای جریان آب ر ابشنود با  ما در ساخت یک آبنما خانگی کوچک و ساده همراه باشید.

مواد لازم  جهت ساخت آبنما خانگی کوچک: 

دریل , چسب آکواریوم ,کوزه بزرگ و کوچک و سینی و بشقاب های سفالی  , پمپ آب , شلنگ آب , سوهان

ساخت آبنما خانگی

 

برای ساخت آبنما خانگی ابتدا سینی سفالی بزرگ که از قبل آماده کرده ایم را آورده.بدین صورت که تمامی اجزای آبنما خانگی روی آن قرار بگیرند.

ابتدا شکافی قسمت بالای کوزه سفالی بزرگ با سوهان ایجاد میکنیم و روزنه ای در ته کوزه بوسیله دریل ایجاد میکنیم.بعد بشقاب سفالی هم سایز کوزه سفالی را مطابق کوزه روزنه ای ایجاد میکنیم و با چسب به هم میچسبانیم.یک شیار برای ریزش آب ایجاد میکنیم.

آبنمای خانگی

سپس شلنگ مخصوص را به خروجی پمپ آب وصل میکنیم و در داخل کوزه قرار میدهیم و سیم برق آنرا در داخل شیار آن به بیرون هدایت میکنیم.سپس شلنگ آب را به بالا ی کوزه مطابق عکس وارد کرده و دور شلنگ را با چسب آکواریوم میپوشانیم.

 آبنمای خانگی

با سوهان شکاف هایی در4 طرف  بشقاب سفالی کوچک ایجاد کرده –لبه های آنرا چسب زده  و روی شلنگ ورودی آب میگذاریم.

 

یک بشقاب کوچک را به کوزه ی کوچک میچسبانیم وشکافی در  یک طرف بشقاب سفالی با سوهان ایجاد میکنیم.و در کف سینی بزرگ میچسبانیم مطابق عکس

آبنمای داخلی

و دو بشقاب دیگر را پشت به پشت هم چسبانده و یک شیار هم روی بشقاب بالایی ایجاد کرده و کف سینی سفالی میچسبانیم

آبنمای داخلی

با این روش بسیار ساده آبنما زیبا ( آبنما خانگی ) برای منزل خود ایجاد کردیم.آبنما مختلف و متنوعی را میتوانید با این روش ساخته و از آن لذت ببرید.در نحوه ی به کار بردن پمپ آب و سیستم برقی آن دقت لازم را به عمل آورید.

با تشکر از همراهی شما.

 

آبنما ــــ آبنما خانگی ـــ آب نما ــــ روش ساخت آبنما خانگی ــ عملکرد آبنما خانگی ـــ انواع آبنما ـــ آبنما خانگی چیست؟ ـــ لوازم آبنما خانگی ـــ پمپ آبنما خانگی 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :