بيوگرافي پريناز ايزديار + عکس ها

معرفی

پريناز ايزديار متولد ۸ شهریور ۱۳۶۴ است و مدرک کارشناسي گرافيک دارد. شش سالي از حضورش در عرصه بازيگري مي‌گذرد اما ? کيلومتر تا بهشت، اولين سريال او محسوب مي‌شد، که با نقشي متفاوت، به خانه‌هاي مردم آمد و شايد همين نقش به اصطلاح «روح» باعث شد چهره و توانايي‌هايش نسبت به قبل براي ايرانيان شناخته‌تر و ملموس‌تر شود.

کودکی عجیب

در دوران کودکي به شدت شيطان بودم. اغلب اوقات خرابکاري مي‌کردم و روي در و ديوار نقاشي مي‌کشيدم و اصولا کوچه را براي بازي انتخاب مي‌کردم تا به خانه آوردن من، امري مشکل براي خانواده محسوب شود. چون تمام مدت، در حال حرکت بودم و به همراه برادرم فوتبال بازي مي‌کردم. به ياد دارم، در آن زمان، مادرم اجازه نمي‌داد که ظهرها بيرون بروم و با بچه‌ها بازي کنم و من را مجبور مي‌کرد که بخوابم، اما متاسفانه هر چه سعي مي‌کردم، خوابم نمي‌برد، به همين دليل براي آن‌که، آن ساعات طي شود، آن قدر از زير در با دوستانم صحبت مي‌کردم، تا يکي از اعضاي خانواده بيدار شود و به من مجوز بيرون رفتن را بدهدظهرها بايد مي‌خوابيدم

حضور در کار مناسبتي

در تله فيلم «فال قهوه» به کارگرداني فرزاد موتمن با شبنم قلي‌خاني هم‌بازي بودم. در آن زمان شبنم قرارداد بازي در «سريال پنج کيلومتر تا بهشت» را بسته بود و به من اطلاع داد که براي يکي از نقش‌هاي اصلي، به شدت دنبال بازيگر هستند و با خيلي از چهره‌ها صحبت کرده‌اند. شبنم به من توصيه کرد که در خصوص اين نقش با آقاي افخمي حتما صحبت کنم. ابتدا جدي نگرفتم. چون بر اين باور بودم که حضور در کار مناسبتي نياز به معرف و يا يک سابقه کاري چشمگيري دارد. اما به هر حال با اين کش و قوس‌هاي ذهني سر لوکيشن رفتم و با آقاي افخمي صحبت کردم و چند سکانس از بازي‌ام در تله فيلم «مسعود آب‌پرور» را هم به عنوان نمونه کار برده بودم که خوشبختانه آقاي افخمي پذيرفتند. من کمي ديرتر به گروه پيوستم. اين بازيگر جوان ادامه مي‌دهد: فيلمنامه را که خواندم، خيلي تحت تاثير نقش قرار گرفتم و چند شب اول خواب‌هاي بدي مي‌ديدم. اما به نظرم اين کاراکتر واقعيتي است که وجود دارد و مي‌تواند بسياري از مفاهيم را به مردم منتقل کند و تاثيرگذاري مثبتي بر آنها داشته باشد. خصوصا توجه بيشتر به مرگ.

مخالفت با خانواده

خانواده‌ام موافق نبودند که تحصيلاتم در زمينه بازيگري باشد، به همين خاطر در دوران دبيرستان رشته تجربي را خواندم و در پيش‌دانشگاهي، به هنر تغيير رشته دادم، تا در دانشگاه گرافيک بخوانم. ولي علاقه به بازيگري هميشه در وجودم موج مي‌زد و دوستان من هم از اين علاقه باخبر بودند. تا اين‌که يکي از همين دوستان به من اطلاع داد حسن هدايت مشغول گرفتن تست از افرادي است، که چهره نيستند. من هم با توجه به علاقه‌ام مراجعه کردم و پس از تستي که احمد نجفي از من گرفتند، براي آن نقش انتخاب شدم. سه روز بعد براي فيلمبرداري به آبادان رفتم.

عکس های پریناز ایزدیار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *