بیوگرافی و زندگینامه و عکس های نیوشا ضیغمی

        بیوگرافی و زندگینامه نیوشا ضیغمی

 • نام : نیوشا
 • نام خانوادگی : ضیغمی
 • تاریخ تولد : ۱۳۵۹/۴/۱۸
 • محل تولد : تهران
 • تحصیلات : لیسانس روانشناسی کودک
 • تاهل : متاهل
  —————————————————-

photo-niusha-zeighamiزندگی نامه:

نیوشا ضیغمی در ۱۸ تیر ماه ۱۳۵۹ در تهران به دنیا آمد. وی فارغ التحصیل رشته روانشناسی کودک از دانشگاه شهید بهشتی تهران است.

عکس کودکی نیوشا ضیغمی ، بازیگر مشهور ، بازیگر زن

او فرزند محسن ضیغمی و فهیمه رستم پور است.

نیوشا ضیغمی در کنار پدر و مادرش ، بازیگر زن ، بازیگر ایرانی

مخالفت پدر و مادر نیوشا ضیغمی برای بازیگری:

وقتی می خواستم وارد بازیگری شوم مادرم مخالفت نمی کرد ولی آن دید مادرانه نسبت به آینده من را در نظر می گرفت اما پدرم با بازیگر شدن من زیاد موافق نبود. پدرم اصولا کارهای علمی را دوست داشته و دارد و ترجیح می داد من پزشک یا مهندس شوم تا بازیگر! وقتی وارد این عرصه شدم و با کار آقای جوزانی شروع کردم و پس از آن هم بلافاصله وارد سینما شدم، در همان سال اول نتیجه خوبی حاصل شد، پدرم تغییر موضع داد و با کار من موافقت کرد.

www.Campec.Ir-Bazigaran-2444روشا ضیغمی خواهر نیوشا ضیغمی:

روشا ضیغمی متولد ۲۹ دی ماه ۱۳۶۹ از بازیگران سینما می باشد.

نیوشا ضیغمی در کنار خواهرش روشا ، بازیگر ایرانی ، بازیگر روشا ضیغمی دانشجوی رشته مترجمی زبان انگلیسی و کار هنری را با گرافیک آغاز کرده است. اولین تجربهٔ وی در عرصه بازیگری بازی در فیلم کوتاه چهار به کارگردانی پیمان عباسی است و همچنین او در فیلمی به نام چهارسو با خواهرش همبازی شد.
او به تازگی در سریال ماتادور که از شبکه اول سیما پخش می شود در کنار پوریا پور سرخ ، شقایق فراهانی ، لیندا کیانی ، سام درخشانی و پولاد کیمیایی ایفای نقش کرده است.

روشا ضیغمی و شقایق فراهانی در سریال ماتادور ، بازیگر ، Niusha Zeighami

همسر نیوشا ضیغمی:

آرش پولاد خان همسر نیوشا ضیغمی متولد شهر اصفهان است و شغل او تجارت نقره میباشد. نیوشا ضیغمی در کنار همسرش آرش پولاد خان ، Niusha Zeighami ، نیوشا ضیغمی در پرتغال خونی

niusha-zeighami-3نحوه آشنایی و چگونگی ازدواج:

حکایت آشنایی من و آرش در نوع خودش بسیار جالب است چون او من را قبل از آشنایی مان به شکل رسمی به واسطه فیلم هایم می شناخت و همین قضیه باعث شد که از قبل، پیش فرض هایی نسبت به من داشته باشد. در هر حال آشنایی و ازدواج با او یکی از بهترین اتفاق های زندگی ام بود.
آرش پولادخان: حق با نیوشاست. من مدت ها قبل از اینکه با نیوشا آشنا شوم دوست داشتم با او ازدواج کنم و یک جورایی او را همسر آینده خودم می دیدم اما تنها دلشوره ام این بود که نیوشا با تصویری که از او در کارهایش می بینم فاصله داشته باشد، از طرفی دوست نداشتم که صرفاً به او به عنوان یک هوادار نزدیک شوم به همین خاطر کلی دودوتا چهارتا کردم تا بالاخره به این نتیجه رسیدم تا از طریق سرمایه گذاری در فیلمی به او نزدیک شوم که خوشبختانه این اتفاق افتاد اما نکته مهم در مورد او این بود که به مراتب از آنچه که فکر می کردم صادق و مهربان تر بود.

نیوشا ضیغمی در کنار همسرش ، نیوشا ضیغمی در پرتغال خونی ، نیوشا ضیغمی در جشنواره فیلم فجر

ملاک ازدواج نیوشا ضیغمی:

راستش را بخواهید مهم ترین ملاک من برای ازدواج شخصیت و ادب و احترام بود. من در بدترین شرایط نمی توانم بی ادب باشم و نمی توانستم با مردی که احترام نگذارد و بددهن باشد، ازدواج کنم.

نیوشا ضیغمی در حال برف بازی با همسرش ، نیوشا ضیغمی در جشنواره فیلم فجر ، همسر نیوشا ضیغمی

مهریه نیوشا ضیغمی:

آرش این ویژگی خوب را دارد که با احترام برخورد می کند و همراه و دوست واقعی من است. خیلی طول کشید که او را انتخاب کردم اما شرط و شروطی نگذاشتم که به زور آنها رابطه را حفظ کنم. مهریه ام یک سکه است. نمی توانم درک کنم که ۲ خانواده سر تعداد سکه با هم چانه می زنند.

عکس عاشقانه نیوشا ضیغمی و همسرش ، همسر نیوشا ضیغمی ، نیوشا ضیغمی در کنار پدر و مادرش

2015529112510812aمادر شدن نیوشا ضیغمی:

پدر و مادر شدن تصمیم بسیار بزرگی است و شما برای رسیدن به این تصمیم باید از هر جهت آمادگی داشته باشید. تا به امروز من هنوز این آمادگی را در خودم حس نکردم به همین جهت این موضوع را به زمان دیگری موکول کردیم هرچند که مدتی قبل شایعه شده بود که من در انتظار بچه دار شدن هستم و به زودی صاحب فرزند دختری می شوم. شنیدن این شایعات بی اساس در نوع خودش واقعاً ناراحت کننده است.

عکس زیبایی از نیوشا ضیغمی ، نیوشا ضیغمی در کنار پدر و مادرش ، نیوشا ضیغمی در کنار خواهرش

خانه داری نیوشا ضیغمی:

در زندگی شخصی ام زمانی که درگیر کار خاصی نباشم گاهی درست عین یک زن خانه دار رفتار می کنم و درگیر کارهای خانه نظیر طبخ غذا، شستن لباس و اتوکشی و گردگیری خانه هستم البته اگر پای تعریف از خود نگذارید باید بگویم دستپختم هم به نسبت خوب است.

نیوشا ضیغمی با چهره ای متفاوت ، نیوشا ضیغمی در کنار خواهرش ، روشا ضیغمی

new-photos-nioosha-zeighami-93-2نیوشا از سفر حج می گوید:

نکته ای که برای من بسیار جالب بود این که خانه خدا شبیه به هیچ جایی از دنیا نیست من روز اولی که وارد مکه شدم در شوک بودم، مانند یک قیامت واقعی است ولی شما زنده آن را تجربه می کنید، شاید شنیده باشید که در قیامت هیچ کس به فکر کسی نیست و مادر بچه اش را نمی شناسد. همه از کنار هم رد می شوند و هم را نمی بینند وهمه یکسان هستند. خانه خدا واقعا مانند قیامت است همه یکسان لباس می پوشند و هیچ تفاوتی ندارند و همه افراد به خدای واحد فکر می کنند.

نیوشا ضیغمی و همسرش با لباس احرام ، روشا ضیغمی ، پولاد کیمیایی خسرو شکیبایی و اکبر عبدی همیشه از اسطوره های من بودند و هستند. عکس اکبر عبدی و مرحوم خسرو شکیبایی ، پولاد کیمیایی ، شغل همسر نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی و گربه نازش خیلی وابسته به هم هستند این گربه ملوس یکی از بهترین و گران ترین نژاده های گربه می باشد. این گربه از نژاد پرشین که نژاد سلطنتی محسوب میشود.

عکس نیوشا ضیغمی و گربه نازش ، شغل همسر نیوشا ضیغمی ، ملاک ازدواج نیوشا ضیغمی

کلینیک زیبایی نیوشا ضیغمی:

نیوشا ضیغمی و همسرش به تازگی در مراسمی یک کلینیک زیبایی به نام نیوشا ضیغمی و یک گالری نقره جات به نام پولاد خان را با حضور بازیگران مشهور افتتاح کردند. در این مراسم که در خیابان پاسداران تهران برگزار شد، چهره های هنری و رسانه ای حضور داشتند که از میان آن ها می توان به محمدرضا شریفی نیا، سید علی ضیاء، آنا نعمتی، بهنوش بختیاری، رضا رویگری، دانیال عبادی، کمند امیرسلیمانی و… اشاره کرد.

نیوشا ضیغمی و همسرش در مراسم افتتاح کلینیک شان ، ملاک ازدواج نیوشا ضیغمی ، ماجرای ازدواج نیوشا ضیغمی نیوشا ضیغمی در مورد علت افتتاح این کلینیک زیبایی می گوید:«من پیش از این، یک کلینیک زیبایی و سلامت پوست تاسیس کرده بودم که متاسفانه به دلیل بی درایتی و عدم مسولیت پذیری پزشکی که در این کلینیک با ما همکاری داشت، ترجیح دادم این مرکز را تعطیل کنم. از این پزشک هم در مراجع قانونی طرح شکایت کردم و هنوز هم پیگیر شکایتم هستم. در هر صورت به دلایل اتفاقاتی که افتاد آن مرکز تعطیل شد و بعد از وقفه ای که در این میان ایجاد شد، تصمیم گرفتم کلینیک جدیدی را راه اندازی کنم.»

874587دنیای بازیگری نیوشا ضیغمی:

نیوشا ضیغمی با شرکت در کلاس های آزاد بازیگری کانون سینماگران جوان بازیگری را فراگرفت وبلافاصله بعداز فارغ التحصیلی ازاین کلاس ها در مجموعهٔ تاریخی در چشم باد نقش یک دختر روستایی را ایفا کرد. نیوشا ضیغمی سپس در اولین تجربه سینمایی خود در فیلم تردست به کارگردانی محمدعلی سجادی ایفای نقش کردو همین فیلم سبب همکاری دوباره ضیغمی و محمد علی سجادی در فیلم شوریده گشت. وی سپس در فیلم های مواجهه، گناه من، بازی کرد ولی تمام این فیلم ها بعد از چند سال تاخیر اکران محدود شدند و توانایی های نیوشا در این فیلم ها و مخصوصا شوریده چندان دیده نشد. اما سال ۸۵ سال نسبتا خوبی برای ضیغمی که تا آن زمان هیچ کدام از فیلم هایش اکران نشده بودند بود.

با اکران فیلمهای پارک وی و مخصوصا اخراجی ها بالاخره طلسم اکران نشدن فیلم های وی شکست و نقش نرگس در فیلم اخراجی ها با بازی ضیغمی برای مردم ماندگار شد.

همچنین وی برای فیلم حس پنهان در بیست ششمین جشنواره فیلم فجر به طور مجمدد نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنواره شد. ضیغمی بعد از اکران اخراجی ها پله های طرقی را به سرعت پی نمود و در سال های ۸۶ و ۸۷ با فیلم های قرنطینه، تلافی و توفیق اجباری جای خود را در سینما به عنوان یک ستاره و سوپرستار تثبیت کرد. اما بعد از اکران این فیلم ها نیوشا دیگر حاضر به بازی در هر فیلمی نبود چون دیگر طرفداران بیشماری پیدا کرده و مردم از او انتظار بیشتری داشتند وبه همین دلیل حدود یک سالی در هیچ فیلمی بازی نکرد در عوض دفتر سینمایی را گشود تا در این دفتر از فیلم های خوب سینمایی حمایت شود و با این کار وی پا به عرصه تهیه کنندگی گذاشت. ضیغمی سپس درفیلم هایی همچون اخراجی ها ۲، زمهریر، دموکراسی تو روز روشن، پرستوهای عاشق، پرتقال خونی، دختر شاه پریون، سرخابی، چارسو ایفای نقش کرد.

تهیه کنندگی نیوشا ضیغمی:

سرمایه گذاری بر روی فیلم پرتقال خونی به کار گردانی سیروس الوند اولین تجربه ضیغمی در عرصه تهیه کنندگی است.
عکس نیوشا ضیغمی و فریبز عرب نیا در فیلم پرتغال خونی ، نیوشا ضیغمی ، بازیگر مشهو او با فیلم «پرتقال خونی» در جشنواره فیلم فجر گذشته حضور داشت، اما این بار او فقط بازیگر نبود، نیوشا ضیغمی به همراه همسرش «آرش پولادخان» سرمایه گذاری این فیلم را هم به عهده داشتند. نیوشا ضیغمی ، حامد بهداد و زیبا بروفه در فیلم پرتغال خونی ، نیوشا ضیغمی ، بازیگر مشهور

1a18فیلم شناسی:

عکس متفاوت نیوشا ضیغمی ، نیوشا ضیغمی ، بازیگر مشهور

فیلم های سینمایی

 • آینه شمعدون ۱۳۹۱
 • راستش را بگو ۱۳۹۰
 • فیتیله و ماه پیشونی ۱۳۹۰
 • گشت ارشاد ۱۳۹۰
 • چارسو ۱۳۸۹
 • دختر شاه پریون ۱۳۸۹
 • سرخابی ۱۳۸۹
 • پرتقال خونی ۱۳۸۹
 • پرستوهای عاشق ۱۳۸۹
 • زمهریر ۱۳۸۹
 • دموکراسی تو روز روشن ۱۳۸۸
 • اخراجی ها ۲ ۱۳۸۷
 • تلافی ۱۳۸۶
 • توفیق اجباری ۱۳۸۶
 • قرنطینه ۱۳۸۶
 • اخراجی ها ۱۳۸۵
 • پارک وی ۱۳۸۵
 • حس پنهان ۱۳۸۵
 • گناه من ۱۳۸۵
 • تردست ۱۳۸۳
 • شوریده ۱۳۸۳
 • مواجهه ۱۳۸۳
 • در چشم باد ۱۳۸۲
 • یکی برای همه

artists_with_ring-289جشنواره ها

نیوشا ضیغمی کاندیدا نقش اول زن برای فیلم شوریده در بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر شد. نیوشا ضیغمی با تیپی متفاوت در فیلم شوریده ، نیوشا ضیغمی ، بازیگر مشهور فیلم شوریده به کارگردانی و نویسندگی محمدعلی سجادی و تهیه کنندگی جمال ساداتیان ساخته سال ۱۳۸۳ است.

نیوشا ضیغمی و لاله اسکندری در فیلم شوریده ، نیوشا ضیغمی ، بازیگر مشهور

خلاصه داستان فیلم شوریده:

دختر جوانی به نام سریر دست به خودکشی می زند. دکتر مهیار مروی به مداوای او می پردازد و سعی می کند تا به علل این حادثه پی ببرد که درگیر حوادث ناخواسته ای می شود و…
فیلم شوریده در بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۸۴) در ۲ بخش بهترین نقش اول زن (نیوشا ضیغمی) و بهترین چهره پردازی (سودابه خسروی) کاندیدا این دوره از مسابقات بوده اند.

عکسهای نیوشا ضیغمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *