درمان شپش سر

در داروخانه داروهای ضد شپش بسیاری در دسترس هستند. هر فرآورده OTC معمولاً حاوی یکی از اجزاء فعال زیر است:

۱٫ پیرترین ها (اغلب با پیپرونیل بوتوکساید در فرآورده هایی با نام تجاری ترکیب می شوند). پیرترین ها عصاره های طبیعی گل داوودی هستند. اگرچه بی خطر و موثراند اما فقط شپش های در حال خزیدن را از بین می برند نه نیت های تخم گذاری نکرده را. به منظور کشتن هر شپش جدید تخم گذاری کرده هفت تا ۱۰ روز درمان ثانویه توصیه می شود. شکست درمان شایع است.

۲٫ پرمترین ها (NIX): پرمترین ها مشابه پیرترین های طبیعی هستند. پرمترین ها بی خطر و موثر هستند و ممکن است تا چند روز پس از درمان کشتن تخم های جدید را ادامه دهند. ممکن است به منظور کشتن هر شپش جدید تخم گذاری کرده به هفت تا ۱۰ روز درمان ثانویه نیاز باشد. شکست درمان شایع است.
بعد از زدن پرمترین موها با سرکه یا سرکه سیب آغشته شود و با کلاهی پلاستیکی یا کیسه فریزر پوشانده شود اینکار باعث نابودی شپشهای بالغ میشود و سپس با روغن زیتون موها کاملا چرب شود و بعد شستشو شود اینکار اخیر باعث از بین رفتن تخمها و شپشهای نابالغ میشود البته تخمها خیلی چسبنده اند باید حتما روغنی قاطیش باشه که سس مایونز این حالت رو داره و البته من فکر کنم نوع روغن مهم نباشه چون روغن زیتون گرونه میشه از کره و یا روغن بادوم استفاده کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *