دستور تهیه سیب زمینی و پنیر بسیار خوشمزه

????????سیب زمینی و پنیر????

مواد لازم:

۱⃣پنیر فیلافیلای رنده شده:۳۰۰ گرم
۲⃣پنیر گودای رنده شده: ۱۵۰ گرم
۳⃣سیب‌زمینی : ۶ تا ۸ عدد درشت ۴⃣سوسیس کراکوف یا سوسیس پنیر: ۴۰۰ گرم
۵⃣آرد سوخاری یا کنتاکی اسپایسی : به میزان لازم
۶⃣تخم‌مرغ: یک عدد
۷⃣بشامل سس(سس سفید): یک واحد طبق دستور ذکر شده
۸⃣سس سالسا : ۵ قاشق غذاخوری
????نمک و فلفل به میزان لازم

مواد لازم برای تهیه سس سفید:

۱⃣شیر: ۵۰۰ میلی‌لیتر
۲⃣آرد گندم: ۴ قاشق غذاخوری
کره: ۵۰ گرم
۳⃣نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم
۴⃣خانه صبحانه: ۲۰۰ گرم

روش تهیه:

۱⃣. برای تهیه همه گراتن‌ها ابتدا سس سفید را تهیه می‌کنیم. در شروع کار کره را داخل قابلمه‌ای ذوب کرده و آرد را به آن اضافه می‌کنیم و تفت می‌دهیم تا بوی خامی آرد گرفته شود.

۲⃣. شیر سرد را به آن اضافه می‌کنیم و آرام هم می‌زنیم تا با هم مخلوط شده و گلوله نشوند. مواد را روی حرارت هم می‌زنیم تا غلظت پیدا کنند. سپس نمک، فلفل و خامه را اضافه کرده وقتی همه را هم زدیم و یکدست شدند از روی حرارت برمی‌داریم.

۳⃣. سیب‌زمینی‌ها را خوب شسته و به شکل خلال‌های درشت برش می‌دهیم. تخم‌مرغ را داخل کاسه‌ای بزرگ هم زده و به آن نمک و فلفل می‌زنیم. سپس سیب‌زمینی‌ها را داخل آن ریخته و آنقدر هم می زنیم تا کاملا آغشته به تخم‌مرغ شوند.

۴⃣. سیب‌زمینی‌ها را تک‌تک داخل آرد سوخاری غلتانده و داخل روغن داغ شناور و سرخ می‌کنیم.کف ظرف مورد نظر را با کره چرب می‌کنیم سپس مقداری سس بشامل ریخته سیب‌زمینی‌های سرخ شده را در ظرف روی سس می‌ریزیم.

۵⃣. برای این گراتن نباید ارتفاع ظرف زیاد باشد و فقط از یک لایه مواد استفاده می‌کنیم چون در غیر این صورت گراتن حالت خمیری پیدا می‌کند.

۶⃣. سوسیس‌ها را که به شکل دلخواه برش داده و سرخ کرده‌ایم روی سیب‌زمینی‌ها پخش کرده و در نهایت روی کل مواد را با سس سالسا و باقیمانده سس و سپس با پنیر ها می‌پوشانیم و به مدت ۴۵ دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌ایم می‌پزیم.

۷⃣. من در این عکس برای اینکه مواد داخلی پیرکس تا حدودی مشخص باشد روی گراتن را به طور کامل با سس و پنیر نپوشانده‌ام.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *