رژيم شوک! يك رژيم قوی بی نظير برای لاغری در زمان کوتاه

رژيم شوک، رژيمي است که با گرفتن آن روزانه هزار کالري به بدن تان مي رسد. اين رژيم فقط مخصوص هفت تا ده روز است و همراه کردن آن با ورزش الزامي است. اگر حس پياده روي روزانه نداريد، دنبال نتيجه ي درست نباشيد. در اين رژيم فقط نوع غذاهايي که بايد بخوريد مشخص شده و ميزانش دست خودتان است. فقط يادتان باشد قرار است لاغر شويد. پس فقط به اندازه يي بخوريد که سير شويد نه بيشتر. يادتان باشد که مواد غذايي اين رژيم را بايد بدون نان بخوريد!

صبحانه

همان طور که از اسمش پيداست بايد در ساعت اوليه ي روز خورده شود. دو عدد تخم مرغ آب پز، قهوه يا چاي و يک عدد سيب بهترين و کامل ترين صبحانه هستند. يادتان باشد که تخم مرغ ها را حتما بايد با زرده بخوريد. اگر کلسترول داريد، نبايد اين رژيم را بگيريد، سيب خاصيت آنتي باکتريال دارد و در مقابل بيماري ها بيمه تان مي کند و باعث مي شود تا خود ظهر انرژي داشته باشيد.

ناهار

درست است که وقتي رژيم مي گيريد گرسنه مي شويد. اما خودتان را کنترل کنيد و تا مرز انفجار نخوريد؛ گوشت قرمز يا ماهي کبابي و آب پز، سالاد فصل بدون مايونز و يک دوم ليوان آب کرفس براي رژيم غذايي در وعده هاي ناهار مناسب هستند.
ـ سالاد فصل يعني سالادي که در آن همه سبزي هاي آن فصل پيدا شود. مثلا در فصل تابستان سالاد بايد متشکل از خيار، گوجه، کاهو، کلم، قارچ و ذرت باشد. معمولاً رژيم دارها بعد از مدتي دچار بيماري يبوست مي شوند. اما با گرفتن اين رژيم که کلي سبزي و ميوه جات دارد، اين بيماري به سراغ شما نمي آيد؛ يادتان باشد به جاي آب کرفس نمي توانيد خود کرفس را بخوريد؛ اولا اين که اگر بخواهيد آن همه کرفس بخوريد، نفخ مي کنيد! دوماً خود کرفس فيبر دارد و در اين رژيم اين فيبر محسوب نشده است. وقتي آب کرفس را مي گيريد، در بافت آن شکست انجام مي شود و فيبرش را از دست مي دهد و اين دقيقاً همان چيزي است که براي گرفتن رژيم به آن نياز داريد.

ميان وعده

يک ليوان آب گوجه فرنگي يا شير کم چرب يا يک عدد موز کوچک در فهرست ميان وعده قرار دارد.
ـ به همان دليلي که براي کرفس ذکر شد نمي توانيد به جاي آب گوجه فرنگي خود گوجه را بخوريد.
گوجه فرنگي حاوي ويتامين A،B وC، پتاسيم، کلسيم، فسفر و آهن است و باعث مي شود هم انرژي بدن تان تأمين شود و هم سيستم هاي ايمني تان تضعيف نشوند. بنابراين وقتي رژيم مي گيريد با کوچک ترين چيزي کارتان به دکتر و سرم و آمپول نمي رسد!
ـ موز ۴۲۲ گرم پتاسيم دارد که هم به انقباض ماهيچه يي کمک مي کند و هم سوخت و ساز بدن تان را افزايش مي دهد. درست مثل اين است که در حال ورزش کردن هستيد!

هشدار

ـ قرص هاي ضد اشتها: افزاش ضربان قلب، فشار خون، يبوست، کم خوني، تشنگي زياد، اضطراب، گيجي، خشکي دهان و سردرد از علايم اين قرص ها هستند. اين قرص ها را حتما بايد يک پزشک يا يک رژيم درمان توصيه کند.
ـ بالن معده: اين هم يک راه براي کم کردن اشتهاست. به اين ترتيب که يک کيسه به اندازه ي تخم مرغ در معده مي گذارند تا فضاي معده و اشتها را کم کند، اما اين روش براي هر کسي توصيه نمي شود.
ـ عمل جراحي: اين عمل ها فقط براي افرادي که اضافه وزن شان از سي کيلوگرم بيشتر باشد و هيچ تواني براي وزن کم کردن نداشته باشند و فقط به دستور پزشک متخصص توصيه مي شود کمترين عارضه ي اين عمل ها عفونت هاي وسيع است که حتي مي تواند به مرگ هم منجر شود.

شام

در يک رژيم غذايي سالم هرگز از وعده ي شام نگذريد.
گوشت قرمز، ماهي يا مرغ ( کبابي يا آب پز ) سبزيجات تازه و جوانه ها، چاي يا قهوه، ليموترش تازه براي اين وعده بهترين انتخاب هستند.
ـ تعادل بين گوشت ها را رعايت کنيد. اگر براي ناهار گوشت قرمز مي خوريد، سعي کنيد براي شام ماهي يا مرغ بخوريد يا اگر يک شب گوشت قرمز مي خوريد، يک شب مرغ و شب سوم حتما ماهي بخوريد. اگر ماهي دوست نداريد، نبايد اين را از برنامه ي غذايي تان حذف کنيد. روي امگا سه ماهي حساب شده است.
ـ بعضي از افراد بعد از تمام شدن رژيمشان علاوه بر لاغر شدن از ريخت و قيافه هم مي افتند؛ دليلش اين است که پروتئين در اين رژيم ها کم است و بدن مجبور مي شود از عضلاتش هم استفاده کند تا سر پا بماند. اما اين رژيم به دليل داشتن پروتئين کافي که از طريق گوشت، مرغ و تخم مرغ به دست مي آوريد، باعث مي شود که فقط چربي تان بسوزد ولي براي عضله تان اتفاقي نيفتد.
ـ بهتر است براي سبزيجات تازه از سبزيجات رنگي استفاده کنيد. مثل گوجه، هويج، فلفل دلمه یی و ….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *