فواره دبی – فواره باورنکردنی در دبی مال

در امارات فواره های موسیقی زیادی وجود دارد. با این حال، هیچ یک مانند آبنمای موزیکال دبی نیست. امارات متحده عربی به طور کلی عاشقانه منحصر به فرد با آب است و میدان های زیادی را خواهید دید که آب عنصر ضروری محوطه سازی است. این عشق به آب، عمار را به ساختن چیزی عظیم، نوآورانه و الهام بخش برانگیخته است. چیزی که تکمیل کننده بزرگترین مرکز خرید و بلندترین برج جهان باشد. اینطور بود که فواره دبی اتفاق افتاد.

آبنمای دبی یکی از محبوب ترین، پربازدیدترین و زیباترین آبنماهای جهان است. این سیستم فواره با پس‌زمینه‌ای از برج خلیفه، بر روی دریاچه انسان‌ساز برج خلیفه قرار دارد که به وسعت ۲ هکتار (۳۰ هکتار) در مرکز توسعه اصلی مرکز شهر دبی گسترش می‌یابد.

ساخت آبنمای دبی

یک شرکت کالیفرنیایی، WET Designمک، برای طراحی و ساخت این دریاچه بزرگ با سیستم فواره توسط Emaar Properties توسعه دهنده برج خلیفه مأمور شد. جالب است که همین شرکت قبلاً فواره‌های موجود در دریاچه هتل بلاجیو در لاس وگاس را طراحی و ساخته بود.

۶۶۰۰ چراغ و ۵۰ پروژکتور رنگی فواره دبی را روشن می کند. فواره دبی ۲۷۵ متر (۹۰۲ فوت) طول دارد و بزرگترین فواره آب تا ارتفاع ۵۰۰ فوت (۱۵۲٫۴ متر) به هوا پرتاب می کند. سیستم فواره با آهنگ طیفی از موسیقی کلاسیک تا معاصر عربی و جهانی در نوسان است.

سیستم فواره در برج خلیفه با قیمت ۸۰۰ میلیون درهم (۲۱۸ میلیون دلار) ساخته شده است.

سازنده اصلی مسابقه ای در سال ۲۰۰۸ در امارات متحده عربی برگزار کرد تا فواره ای را که بخشی از دریاچه ساخت انسان ساخته شده بین برج خلیفه و دبی مال است نامگذاری کند. بنابراین، عمار نام فواره دبی را برگزید و مورد تایید اعلیحضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی و نخست وزیر امارات متحده عربی قرار گرفت.

فواره دبی به طور رسمی در ۸ می ۲۰۰۹، زمانی که مرکز خرید دبی افتتاح شد، افتتاح شد.

فواره دبی مال، همان طور که معروف است، از ۵ دایره و دو قوس تشکیل شده است که جت های آب در آنها سازماندهی شده اند. در سال ۲۰۱۰ عنصر آتش به عنوان بخشی از جشن سال نو ۲۰۱۱ اضافه شد و بعداً متوقف شد.

پرتو نور مرکزی فواره دبی از فاصله ۲۰ مایلی قابل مشاهده است.

نمایش آبنمای دبی

نمایش فواره دبی در ۸ مه ۲۰۰۹ آغاز شد و از آن زمان به بعد، در مقابل میلیون ها طرفدار ستایش که هر روز ازدحام می کنند و با نفس بند آمده در کناره های دریاچه منتظر می مانند، به صدها قطعه نمایش داده شده است. نمایش مسحورکننده هر ساعت یک بار و ۳۰ دقیقه به طول می انجامد.

هر روز یک نمایش عمومی برگزار می شود و در مناسبت های خاص نمایش های ویژه ای وجود دارد. این مناسبت ها هم موسیقی و هم نورپردازی به یک موضوع خاص دارند. Emaar، توسعه‌دهنده اصلی آبنمای دبی، تصمیم می‌گیرد و طراحی Wet را برای نمایش‌های ویژه انجام می‌دهد. محبوب ترین آنها روز ملی امارات، ۳۱ دسامبر، عید قربان و غیره است.

آبنمای دبی مال دارای یک دریاچه سواری است تا بتوانید در طول نمایش، تجربه ای نزدیک، نزدیک و شخصی داشته باشید. تجربه را می توان با تنها کلمه توصیف کرد، یعنی “جادویی”! فواره برج خلیفه یک بعد موزیکال، زیبایی هارمونیک، نورپردازی و سوپرشارژ را به آن اضافه می کند.

اگر از علاقمندان آبنما هستید و مایلید یک آبنمای آرامش بخش و زیبا در خانه ی خود داشته باشید، سایت آبنمای خانگی ایران پانا را بررسی کنید. ایران پانا، طیف گسترده ای از انواع آبنماهای خانگی را از آبنمای حبابی و مسی تا آبنمای بامبو عرضه می کند.

آبنمای جادویی دبی مال هیچ چیز برتری ندارد. فواره برج خلیفه گسترده ترین سیستم آبنمای طراحی شده جهان است که تاکنون توسط انسان ساخته شده است.

فواره دبی هنری است که با ۲۲۰۰۰ گالن آب، ۶۶۰۰ چراغ و ۵۰ پروژکتور رنگی ساخته شده است. این هنری است که با موسیقی طراح رقص حرکت می کند و می رقصد. آبی که به سمت بالا پرتاب می شود پایین می آید و بعد دیگری از صدا و موسیقی ایجاد می کند.

نمایش فواره دبی با ادای احترام به شیخ محمد شروع می شود و سپس به آرامی همراه با موسیقی سرعت آن را افزایش می دهد. از قطرات کوچک اولیه تا فوران آب که به آسمان می ریزد، بازدیدکنندگان از هر نوسان چشمه لذت میبرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *