۱۰ تیتر داغ دنیای IT امروز

با هم مروري بر داغ ترين اخبار دنياي آي تي در روز دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ مي‌کنيم:

شماره ۱– کمپاني Nest، توليدکننده ابزارهاي هوشمند خانگي پس از خريد کمپاني Revolv (معامله اکتبر ۲۰۱۴ انجام شد) اعلام کرد ابزارهاي قديمي Revolv را زين پس پشتيباني نخواهد کرد. مشتريان قديمي از اين تصميم Nest که در زيرمجموعه آلفابت (پدر کمپاني گوگل) قرار دارد، به‌شدت ابراز نگراني کرده و مي‌گويند از کجا معلوم ساير محصولات هوشمند خانگي چنين بلايي سرشان نيايد! گفتني است نست اين کمپاني را براي مغزهايي که در داخل آن وجود دارد خريده است نه محصولات قديمي توليدي آن!

گوگل در تازه‌ترين اظهارنظر قول داده است تا به زيان ديدگان خسارت پرداخت کند.

شماره ۲ – کمپاني AccorHotels پلتفرم به اشتراک‌گذاري خانه Onefinestay را به مبلغ ۱۶۹ ميليون دلار خريد تا حضور آنلاين خود را در بخش اجاره خانه و املاک و هتل داري توسعه بخشد.

شماره ۳ – مديران اپل مي‌گويند خبر رمزگشايي آيفون توسط اف بي آي دروغي بيش نيست و دست اف بي آي زماني براي اپل رو شده که مقامات مجدداً به اپل براي رمزگشايي آيفون فشار جديد آورده‌اند. از سوي ديگر کاخ سفيد با ارائه هرگونه لايحه براي فشار آوردن به کمپاني‌هاي آي تي نظير اپل براي رمزگشايي ديتا مخالف قبلي خود را تکرار کرده است. دعوا دوباره بالاگرفته است.

شماره ۴ – فيس‌بوک که اين روزها در حال از دست دادن کاربران خود است، ويژگي جستجوي ويدئو به‌صورت استريمينگ را به محصولات برودکستينگ خود افزود تا جلب مشتري کند.

شماره ۵ – لينکداين به سيستم ابداعي که بتواند به شما بگويد چند درصد ممکن است فلان شغل را به شما بدهند؛ جايزه خواهد داد. بشتابيد!

شماره ۶ – ياهو در انتظار کاهش ۱۵ درصدي درآمد سالانه خود است و بحث فروش مغز اين کمپاني همچنان در دنياي آي تي داغ بوده و البته مخفي توسط خريداران احتمالي دنبال مي‌شود.

شماره ۷ – نوکيا ۱۳۰۰ نفر از کارمندان خود را در فنلاند بازخريد مي‌کند تا از اين طريق هزينه‌هاي خود را ۹۰۰ ميليون يورو تا سال ۲۰۱۸ کاهش دهد.

شماره ۸ – سايت Reddit ابزار مسدودکننده جديدي را روي سرورهاي خود نصب مي‌کند تا کاربران نتوانند پيام‌هاي مختلف به ديگران ارسال کنند.

شماره ۹ – اپل ۵۸۸ ميليون کاربر در سراسر جهان دارد و اين بدان معناست که هر کاربر به‌طور متوسط ۱٫۷ درصد از ابزار اپل را در اختيار دارد. مطابق آمار Credit Suisse بيش از ۱ ميليارد ابزار فعال اپلي در جهان وجود دارد.

شماره ۱۰ – چين از طريق سيستم فيلترينگ Great Firewall of China سايت‌هايي که اخبار مربوط به اسناد پاناما و مقامات چيني را برملا کرده را مسدود کردند تا کاربران نتوانند نام مفسدين مالي چيني را که در حکومت چين هستند، مشاهده کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *